10.5.2017

USKALLATKO OPISKELLA TAIDETTA POHJOISMAISESSA TAIDEKOULUSSA KOKKOLASSA?


MEILLÄ ON LISÄHAKUAIKA KÄYNNISSÄ 1.-15.8.2017! 

Viimeistään nyt sinulla on mahdollisuus hakea lukuvuoden 2017-2018 kokopäiväopintoihin, jotka alkavat ke 30. elokuuta 2017. Syyskausi on pullollaan kiinnostavia kursseja ja työpajoja, joissa monet mielenkiintoiset ja kansainvälisesti tunnetut nykytaiteilijat toimivat opettajina.

Pohjoismainen taidekoulu tarjoaa sinulle parhaat mahdolliset työkalut lähtiessäsi rakentamaan kestävää pohjaa taiteelliselle urallesi. Onko tavoitteenasi opinnot kansainvälisessä taideakatemiassa? Saat meiltä ammattimaista ohjausta portfoliosi rakentamisessa ja hakutöiden valmistelussa. Vuosi tai pari Pohjoismaisessa taidekoulussa auttaa sinua luomaan arvokkaan kontaktiverkoston. Sinulla on täällä kaikki mahdollisuudet vankan taiteellisen perustan luomiseen.

Hae rohkeasti kouluumme jos olet kiinnostunut taidekoulutuksesta jossa painopiste on nykytaiteessa.