20.2.2017

Taiteilijatapaamisessa Kati Immonen

Kati Immonen on tämän jakson ajankohtainen vieraileva opettaja. Immonen on kotoisin Jyväskylästä mutta hän asuu ja työskentelee nykyään Turussa. Katilla on AMK tutkinto Turun Taideakatemiasta. Omassa taiteellisessa työskentelyssään hän keskittyy maalauksiin. Katilla on ollut näyttelytoimintaa Suomessa, Espanjassa, Hollannissa ja Ruotsissa. Hänellä on tällä hetkellä (10.2-5.3.2017) ''Flora'' näyttely Helsinki Contemporaryssa.


sarjasta Leikkimetsä: Sisu, vesiväri 2016, Kati Immonen.
Kärpännahka, vesiväri/watercolour, 2014, 30×40 cm yksityiskokoelma/ private collection Kati Immonen
Nää on kaikki liian makeita, 39 x 31 cm, vesiväri | watercolour, 2013, Kati Immonen.

Kati Immonen tapaat tiistaina 21 helmikuuta klo 18 Taidekoululla.Tervetuloa!

Tässä on linkki häneen kotisivuun