12.12.2016

Taiteilijatapaamisessa Rut Karin Zettergen

Rut Karin Zettergen on tämän kauden ajankohtainen vieraileva opettaja kurssillaan ''Art@internet''. Rut Karinilla on MFA tutkinto Tukholman kuninkaallinen taideakatemiasta. Hän asuu  ja vaikuttaa Tukholmassa. Rut Karinilla on ollut näyttelytoimintaa Suomessa, Ruotsissa, Jamaikassa,  Saksassa, Nigeriassa, Hollannissa, Bulgariassa ym. Omassa taiteellisessa työskentelyssään hän keskittyy videoihin ja performansseihin.
Soft light on Alphabeth Inc. (performance)

Soft Light and Litsleby mannen, still image from A Home Surveillance System for Dancehall Queens, 2016.

Tanum Teleport, still image from A Home Surveillance System for Dancehall Queens, 2016
Rut Karin Zettergen tapaat tiistaina 13 joulukuuta klo 18 Taidekoululla. Tervetuloa!

Tässä on linkki hänen kotisivulle.