16.6.2016

Täydennyshaku 1.8 - 15.8.2016!


Lukuvuosi 2016 – 2017 potkaistaan käyntiin keskiviikkona 31. elokuuta. Koko vuosi on pullollaan mielenkiintoisia kursseja ja työpajoja, joissa opettavat monet mielenkiintoiset ja kansainvälisesti tunnetut nykytaiteilijat.

Täydennyshaussa on nyt vapaita opiskelupaikkoja haettavana 1.8 - 15.8.2016 aikana. Hakulomake löytyy vasemmanpuoleisesta linkistä. Hakemuksen voi lähettää myös digitaalisesti osoitteeseen info(at)nordiskakonstskolan.fi  
Pohjoismainen taidekoulu tarjoaa sinulle parhaat mahdolliset työkalut lähtiessäsi rakentamaan kestävää pohjaa taiteelliselle urallesi. Onko tavoitteenasi opinnot kansainvälisessä taideakatemiassa? Saat meiltä ammattimaista ohjausta portfoliosi rakentamisessa ja hakutöiden valmistelussa. Vuosi tai pari Pohjoismaisessa taidekoulussa auttaa sinua luomaan arvokkaan kontaktiverkoston. Sinulla on täällä kaikki mahdollisuudet vankan taiteellisen perustan luomiseen.

Toivotamme onnea hakuun ja mukavaa kesän jatkoa!