6.9.2015

Artist Talk ti 8.9: Cecilia Ömalm

Cecilia Ömalm on tämän kauden ajankohtainen vieraileva opettaja kurssillaan "Art and Architecture". Omassa taiteellisessa työskentelyssään hän keskittyy m.m valoinstallaatioihin, digitaalisiin kollaaseihin sekä performansseihin. Hän elää ja vaikuttaa Tukholmassa, Ruotsissa ja on pitänyt näyttelyitä mm Ruotsissa, Englannissa ja Yhdysvalloissa. 
Cecilia Ömalm on tavattavissa tiistaina 8. syyskuuta klo 18, jolloin hän kertoo taiteilija- urastaan. Tervetuloa!

Digitaalinen kollaasi, Annunciation.


Valoinstallaatio Nocturne/Denderah
Ny konst på Taverna Brillo. Installation av Cecilia Ömalm. Doors to the Afterlife
Valoinstallaatio Taverna Brillossa, Doors to the Afterlife.


Cecilia Ömalm on tavattavissa tiistaina 8 syyskuuta klo 18, jolloin hän kertoo taiteilija- urastaan. Tervetuloa!