18.2.2014

Residenssitaiteilijan Artist Talk ja näyttelyn avajaiset

Israelilainen Rafi Münz on Drake residenssin tämänhetkinen vieraileva taiteilija. Taiteessaan Münz keskittyy kuvanveistoon ja maalaukseen. Hän on myös tunnustettu taideaineiden opettaja ja pyörittänyt omaa taidekoulua kotikylässään Givat Adissa kolmenkymmenen vuoden ajan. Taidekoululla hän on opettanut m mallipiirustusta. Rafin oma rakas harrastus on lavatanssi.

Illan taiteilijatapaamisessa Rafi Münz kertoo pitkästä ja monivaiheisesta taiteilijan urastaan ja näyttää kuvia töistään. Luennon jälkeen avataan Münzin näyttely Art as Red District Kellarigalleriassa. Tämä näyttely on tuotettu Münzin suomen vierailun aikana pelkästään kierrätysmateriaalista  ja omistettu maailman taiteilijoille jotka kamppailevat saadakseen teoksiaan myydyksi.Rafi Münzin Artist Talk ja näyttelyn Art as Red District avajaiset tänään klo 18. Tervetuloa!
Näyttely avoinna Kellarigalleriassa joka arkipäivä klo 10 -16, 27.2 saakka.

Rafi Münzin omat sivut