4.11.2013

ARTIST TALK 5.11


FELICE HAPETZEDER (SE) on tämän hetken ajankohtainen vieraileva opettaja Pohjoismaisella taidekoululla. Hänellä on MFA - tutkinto Tukholman Konstfackista. Hapetzeder tekee lähinnä video- ja valokuvataidetta ja hänellä on ollut useita kansainvälisiä näyttelyitä. Hän on taiteilijaryhmä Local A: perustajajäsen, ryhmä joka järjestää kursseja ja työpajoja eri ikäryhmille. Ryhmä järjestää myös KLINIK - ammattitaiteilijoiden täydennyskoulutusta eri puolilla maailmaa, kuten Islannissa, Argentinassa ja Ruotsissa. 


KLINIK - ohjelma pyörähtäää käyntiin Pohjoismaisella taidekoululla talven 2013-2014 aikana ja se on suunnattu Pohjanmaan alueen kansainvälisesta urasta kiinnostuneille nuorille taiteilijoille.

Sympaattisen Felice Hapetzederin tapaat tiistaina 5.11 klo 18. Tervetuloa!

Felicen Hapetzeder